Zubní implantát je náhrada zubního kořene. Nejčastěji je zhotoven z titanu nebo sloučeniny titanu a zirkonia. Dnes se používají implantáty tvaru válce se závity jako makrostrukturou a různě upraveným povrchem jako mikrostrukturou.

Když potřebujeme nahradit jeden a více chybějících zubů.

Zákrok samotný probíhá v lokální anestezii, bolestivý tedy není.Po zákroku pacient užívá analgetika ,takže je většinou bolestivost naprosto minimální. Pacient zákrok vnímá asi jako vytržení zubu a podobně se cítí i po zákroku.

Obecně nevhodný je pro lidi, kteří se o zuby nestarají, nechodí na prohlídky a celkově zanedbávají své zdraví. Kouření také snižuje pravděpodobnost hojení a dlouhodobé trvanlivosti.

Dále zde jsou některé zdravotní indikace ,ale tam se to řeší individuálním posouzením a eventuálně konzultací s daným ošetřujícím lékařem.

Velmi důležitý faktor je množství kosti. Implantát musí být v kostí obklopený ze všech směrů.

Menší množství kosti se dá doplnit nahradit nejrůznějšími metodami.

Alergie na titan je velmi vzácná , je-li pacient alergický na jiné kovy, např. obroučky brýlí, prstýnky, hodinky atd., je možné si nechat vyšetřit na alergologii.

90 % implantátu vydrží 10 let. Záleží na tom, jak budete o zuby a implantát pečovat. Je třeba chodit pravidelně chodit na preventivní prohlídky. Každopádně se jedná o nejtrvanlivější způsob ošetření.

Obecně musíte mít velmi dobrou hygienu, denně čisti mezizubními kartáčky a jednou ročně zajít na kontrolu k implantologovi, který Vám implantát zaváděl.

Není třeba obrousit okolní zuby. Kost, ve které je zaveden implantát, je chráněna před úbytkem z nečinnosti. Implantát má také lepší dlouhodobou prognózu. Pokud můstek selže, řešíme opět problém chybějícího zubu a navíc problém poškozených pilířů.

Ve většině případů není.

Je třeba splnit několik podmínek. Pacient by měl být nekuřák, či jen příležitostný. Neměl by mít ústech aktivní zánětlivý proces.

V první fázi je nezávazná konzultace, kde se seznámíte s možnostmi a průběhem léčby a typy implantátů. Dále následuje vyšetření dutiny ústní včetně rentgenových snímků, sestavení plánu léčby a ekonomická rozvaha.

Další fází je chirurgické zavedení implantátu. Po zhojení provedeme otisky pro výrobu korunky nebo můstku.

Poté následují pravidelné kontroly.

Nezávazná konzultace

Zavolejte nám nebo napište email nebo si rezervujte svůj termín


Kliknutím na níže uvedený odkaz "Odeslat", v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění výslovně souhlasím se zpracováním a uchováním veškerých mých osobních údajů, které poskytuji prostřednictvím společnosti Jihočeské implantologické centrum s.r.o. Tyto údaje poskytuji společnosti Jihočeské implantologické centrum s.r.o., jako správci osobních údajů či jako jeho zmocněnému zástupci, výhradně za účelem poskytnutí informací, nejdéle na tři roky od jejich zaslání.

Přijďte se přesvědčit, že se zubních implantátů není nutno obávat.